Kontakt

Thea Privata Grundskola Linköping
Kungsgatan 33
582 18 Linköping

E-post: linkoping@theagrundskola.se
Tel: 070-166 07 15

Skolledning
Namn Mentor Befattning/undervisningsämnen Mejladress  Telefon
Lisa Melberg Skolchef lisa.melberg@tellusgruppen.se 070-754 68 08
Anders Noebe Rektor, Leg. lärare. Ma, Fy anders.noebe@theagrundskola.se 070-166 07 15
Lina Almgren Biträdande rektor, Leg. lärare. Sv, Ty och Ret lina.almgren@theagrundskola.se 072-007 47 02
Magnus Andersson Koordinator, Leg. lärare. Idh, Eng, Hi magnus.andersson@theagrundskola.se 070-090 52 28
Per Ander Biträdande rektor, Arbetslagsledare, Leg. Lärare, Studie- och yrkesvägledare. Hi, Re, Idrott per.ander@theagrundskola.se 072-007 47 50
Tobias Adolfsson Arbetslagsledare, Leg. lärare. Mu tobias.adolfsson@theagrundskola.se 072-007 47 02
Jasenka Cvetojevic Arbetslagsledare, Leg. lärare. Eng, Sp jasenka.cvetojevic@theagrundskola.se 070-090 52 28
Lärare
Namn Mentor  Befattning/undervisningsämnen Mejladress Telefon
Agnes Wolving Lärare Ma, Ke, Bi, Tk
Christina Koberstein Holgersson Leg. lärare. Hkk, Sv, Rel, Hi, Ret christina.holgersson@theagrundskola.se 072-007 47 02
Fredrik Forsberg Leg. lärare. Ma, Eng fredrik.forsberg@theagrundskola.se 072-007 47 02
Hanna Von Platen Leg. lärare. Sv, Rel (föräldraledig) Hanna.vonplaten@theagrundskola.se 0700905228
Henrik Nyblom Leg. lärare Idh, Rel, Ge, henrik.nyblom@theagrundskola.se 070-090 52 28
Josefin Willman Lärare Sv, En
Julia Wass Leg. Hi, Rel, SvA (föräldraledig) Julia.wass@theagrundskola.se 072-007 47 50
Linn Svensson Lärare Sv, Hi
Lisa Larnesjö Leg. lärare Sv, SvA, SH lisa.larnesjo@theagrundskola.se 070-090 52 28
Lisbeth Björklund Leg. lärare Ma, Fy, Ke, Bi, Tk Lisbeth.bjorklund@theagrundskola.se
Louise Andersson Lärare Sv, Re
Maja Pasic Lärare Sp, Eng maja.pasic@theagrundskola.se 072-007 47 50
Marie Westerlund Lärare Bl, Sl
Martin Nilsson Leg. lärare. Ma, Ret, Sh Martin.2.Nilsson@theagrundskola.se 072-007 47 50
Mattias Högström Leg. lärare. Ma, Bi, Ke mattias.hogstrom@theagrundskola.se 072-007 47 50
Mona Rahm Leg. lärare Slöjd (trä och metallslöjd) mona.rahm@theagrundskola.se 072-007 47 02
Oscar Tillaeus Leg. lärare. Ge, Hi, Sh Oscar.tillaeus@theagrundskola.se 070-090 52 28
Susanna Karlbom Leg. lärare. Eng, Fr Susanna.karlbom@theagrundskola.se 070-090 52 28
Vivi Samuelsson Lärare Ma
 
Elevhälsa
Namn Befattning/undervisningsämnen Mejladress Telefon
Philip Keikkinen Kurator
Hanna Nilsson Skolkurator (föräldraledig) hanna.nilsson@theagrundskola.se 070-168 00 52
Sara Jonsson Skolsköterska (vik) Sara.Jonson@theagrundskola.se
Resurspedagog/Skolvärd
Namn Befattning/undervisningsämnen Mejladress Telefon
Cecilia Graesen Skolvärd cecilia.graesen@theagrundskola.se 070-454 12 78
Daniel Hellström Resurspedagog daniel.hellstrom@theagrundskola.se 070-454 12 78