Kontakt

Thea Privata Grundskola Bromma

Voltavägen 8-10
168 69 Bromma
bromma@theagrundskola.se

All frånvaroanmälan sker dagligen via SchoolSoft innan kl. 08.30

Skolledning
Namn Mentor i Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Linda Hanson Rektor linda.hanson@theagrundskola.se 070-168 00 56
Aurora Gabrielsson Bitr. rektor, Leg. lärare Fr, Eng aurora.gabrielsson@theagrundskola.se 070-000 99 28
Vicki Gakiou Bitr. rektor, Leg. lärare Sh, Rel vicki.gakiou@theagrundskola.se 0704-54 12 73
Agneta Stålhandske Skolvärdinna agneta.stalhandske@theagrundskola.se
Lärare
Namn Mentor i Ämne/Befattning Mejladress
Andreas Landgren Leg. lärare. Ma, Sh. Förstelärare andreas.landgren@theagrundskola.se 070-166 07 08
Anne Ekblom Leg. lärare Sl, Bd. Förstelärare anne.ekblom@theagrundskola.se 070-166 07 08
August Flensburg Lärare. Eng, Hi august.flensburg@theagrundskola.se 070-454 12 73
Jenny Brunes Leg. lärare. Idh jenny.brunes@theagrundskola.se 073-539 20 12
Jolanta Nowodzinska Leg. lärare. Ke jolanta.nowodzinska@theagrundskola.se 070-166 07 08
Sandra Grundström Leg. lärare. Sv, Ret sandra.grundström@theagrundskola.se 070-454 12 73
Lia Kinell Leg. lärare. Ty, Sv lia.kinell@theagrundskola.se 070-454 12 73
Linda Holmqvist Leg. lärare. Sv linda.holmqvist@theagrundskola 0701-66 07 08
Krister Pontvik Leg. lärare. Mu, Sp Krister.Pontvik@theagrundskola.se 070-454 12 73
Alexander Antonisen Lärare. Eng, Rel alexander.antonisen@theagrundskola.se 070-000 99 28
Filip Åkerman Lärare. Ma filip.akerman@theagrundskola.se 070-166 07 08
Elevhälsa
Namn Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Staffan Fladvad Skolpsykolog
Eva Blomqvist Håkansson Skolläkare
Resurspedagoger/ SYV
Namn Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Christian Johannisson Resurspedagog christian.johannisson@theagrundskola.se
Melina Hillerberg Studie- och yrkesvägledare melina.hillerberg@theagrundskola.se 079-046 22 01