Kontakt

Thea Privata Grundskola Bromma

Voltavägen 8-10
168 69 Bromma
bromma@theagrundskola.se

All frånvaroanmälan sker dagligen via SchoolSoft innan kl. 08.30

Skolledning
Namn Mentor i Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Anne Lindblad Silferswärd Rektor och skolchef anne.lindblad@theagrundskola.se 070-24 040 31
Aurora Gabrielsson 9b Bitr. rektor, Leg. lärare Fr, Eng aurora.gabrielsson@theagrundskola.se 070-000 99 28
Vicki Gakiou 9b Bitr. rektor, Leg. lärare Sh, Rel vicki.gakiou@theagrundskola.se 0704-54 12 73
Agneta Stålhandske Skolvärdinna agneta.stalhandske@theagrundskola.se
Lärare
Namn Mentor i Ämne/Befattning Mejladress
Andreas Landgren 6a, 9a Leg. lärare. Ma, Sh. Förstelärare andreas.landgren@theagrundskola.se 070-166 07 08
Anne Ekblom 7b Leg. lärare Sl, Bd. Förstelärare anne.ekblom@theagrundskola.se 070-166 07 08
August Flensburg 8a Lärare. Eng, Hi august.flensburg@theagrundskola.se 070-454 12 73
Edina Dimiraca 8a Leg. lärare. Sv, Ret Edina.Dimiraca@theagrundskola.se 070-454 12 73
Jenny Brunes 7a Leg. lärare. Idh jenny.brunes@theagrundskola.se 073-539 20 12
Jolanta Nowodzinska 8b Leg. lärare. Ke jolanta.nowodzinska@theagrundskola.se 070-166 07 08
Sandra Grundström 9a Leg. lärare. Sv, Ret sandra.grundström@theagrundskola.se 070-454 12 73
Lia Kinell Leg. lärare.Ty lia.kinell@theagrundskola.se 070-454 12 73
Linda Holmkvist Leg. lärare. Sv linda.holmkvist@theagrundskola.se 0701-66 07 08
Rosa Rodriguez 6a Leg. lärare. Sp rosa.rodriguez@theagrundskola.se 0704-54 12 73
Martin Danstål Leg. lärare. Mu martin.danstal@theagrundskola.se 070-454 12 73
Emelie Håård 7a Leg. lärare. Bd emelie.haard@theagrundskola.se 0701-66 07 08
Alexander Antonisen 7a Lärare. Eng, Rel alexander.antonisen@theagrundskola.se 070-000 99 28
Filip Åkerman 7b Lärare. Ma filip.akerman@theagrundskola.se 070-166 07 08
Rana Salem 8b Lärare. Hkk rana.salem@theagrundskola.se
Elevhälsa
Namn Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Moa Collin Specialpedagog moa.collin@theagrundskola.se 08-684 453 54
Evelina Westergren Kurator evelina.westergren@theagrundskola.se 08-684 453 63
Staffan Fladvad Skolpsykolog
Eva Blomqvist Håkansson Skolläkare
Resurspedagoger/ SYV
Namn Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Christian Johannisson Resurspedagog christian.johannisson@theagrundskola.se
Melina Hillerberg Studie- och yrkesvägledare melina.hillerberg@theagrundskola.se 079-046 22 01