Kontakt

Thea Privata Grundskola Linköping
Kungsgatan 33
582 18 Linköping

E-post: linkoping@theagrundskola.se

Skolledning

Skolchef
Lisa Melberg
E-mail: lisa.melberg@tellusgruppen.se
Telefon: 0707-546808

Rektor
Anders Noebe
Leg. lärare. Ma, Bi, Fy, Ke & Idh
E-mail: anders.noebe@theagrundskola.se
Telefon: 0701-660715

Biträdande rektor
Lina Almgren
Leg. lärare. Sv & Ty
E-mail: lina.almgren@theagrundskola.se

Biträdande rektor
Studie- och yrkesvägledare
Per Ander
Leg. lärare. Idh, Hi, Ge, Re & Bi
E-mail: per.ander@theagrundskola.se
Telefon: 070-4541277

 

Ledningsgrupp
Tobias Adolfsson
Leg. lärare. Mu
E-mail: tobias.adolfsson@theagrundskola.se

Koordinator
Magnus Andersson
Leg. lärare. Idh & Eng
E-mail: magnus.andersson@theagrundskola.se
Telefon: 070-4541279

Ledningsgrupp
Jasenka Cvetojevic
Leg. lärare. En & Sp
E-mail: jasenka.cvetojevic@theagrundskola.se


Arbetslag 7

Telefon till arbetslaget: 0720-074750

Arbetslagsledare
Per Ander
Mentor 7A
Leg. lärare. Idh, Hi, Ge, Re, & Bi
E-mail: per.ander@theagrundskola.se

Josefin Willman
Mentor 7A
Leg.lärare. Sv & En
E-mail: josefin.willman@theagrundskola.se

Mattias Högström
Mentor 7B
Leg. lärare. Ma, Bi, Fy, Ke & Te
E-mail: mattias.hogstrom@theagrundskola.se

Christina Koberstein-Holgersson
Mentor 7B
Leg. lärare. Hkk, Sv, Re, Hi & Ret
E-mail: christina.holgersson@theagrundskola.se

Daniel Hellström
Resurspedagog
Elevhälsoteam
E-mail: daniel.hellstrom@theagrundskola.se

 

 

 

Martin Nilsson
Mentor 7C
Leg. lärare. Ma, Ret & Sh
E-mail: martin.2.nilsson@theagrundskola.se

Maja Pasic
Mentor 7C
Lärare. En & Sp
E-mail: maja.pasic@theagrundskola.se

Lisbeth Björklund
Mentor 7D
Leg.lärare. Ma, Bi, Fy, Ke & Te
E-mail: lisbeth.bjorklund@theagrundskola.se

Linn Svensson
Mentor 7D
Leg. lärare. Sv & Hi
E-mail: linn.svensson@theagrundskola.se


Arbetslag 8

Telefon till arbetslaget: 0700-905228

Arbetslagsledare
Jasenka Cvetojevic
Mentor 8A
Leg. lärare. En & Sp
E-mail: jasenka.cvetojevic@theagrundskola.se

Lisa Larnesjö
Mentor 8A
Leg. lärare. Sv, SvA & Sh
E-mail: lisa.larnesjo@theagrundskola.se

Agnes Wolving
Mentor 8B
Lärare. Ma, Bi & Ke
E-mail: agnes.wolving@theagrundskola.se

Henrik Nyblom
Mentor 8B
Leg. lärare. Idh & Ge
E-mail: henrik.nyblom@theagrundskola.se
Telefon: 0700-905229

 

 

 

Magnus Andersson
Mentor 8C
Leg.lärare. Idh & En
E-mail: magnus.andersson@theagrundskola.se

Louise Andersson
Mentor 8C
Leg. lärare. Sv & Re.
E-mail: louise.andersson@theagrundskola.se

Susanna Karlbom
Mentor 8D
Leg. lärare. En & Fr
E-mail: susanna.karlbom@theagrundskola.se

Oscar Tillaeus
Mentor 8D
Leg. lärare. Ge, Hi & Sh
E-mail: oscar.tillaeus@theagrundskola.se


Arbetslag 9

Telefon till arbetslaget: 0720-074702

Arbetslagsledare
Tobias Adolfsson
Mentor 9A
Leg. lärare. Mu
E-mail: tobias.adolfsson@theagrundskola.se

Lina Almgren
Mentor 9A
Leg. lärare Sv, Ty & Ret
E-mail: lina.almgren@theagrundskola.se

Mona Rahm
Mentor 9B
Leg. lärare. Slöjd
E-mail: mona.rahm@theagrundskola.se

Vivi Samuelsson
Mentor 9B
Lärare. Ma, Sv & Ret
E-mail: vivi.samuelsson@theagrundskola.se

Marie Westerlund
Mentor 9B
Lärare. Ma & Slöjd
E-mail: marie.westerlund@theagrundskola.se

 

 


Skyddsombud
Fredrik Forsberg
Mentor 9C
Leg. lärare. En & Ma
E-mail: fredrik.forsberg@theagrundskola.se

Tomasz Rut
Mentor 9C
Leg. lärare. Bi
E-mail: tomasz.rut@theagrundskola.se

Alva Thörnroth
Resurspedagog
E-mail: alva.thornroth@theagrundskola.se


Elevhälsa

Kurator
Philip Heikkinen
E-mail: philip.heikkinen@theagrundskola.se
Telefon: 013-145805

Skolsköterska
Sara Jonsson
Leg. sjuksköterska
E-mail: sara.jonson@theagrundskola.se

 

Administration

Skolvärd
Cecilia Graesén
E-mail: cecilia.graesen@theagrundskola.se
Telefon: 0704-541278

Föräldraledig personal

Hanna Nilsson, Kurator.
Hanna von Platen, Lärare.
Julia Wass, Lärare.