Kontakt

Thea Privata Grundskola Bromma

Voltavägen 8-10
168 69 Bromma

All frånvaroanmälan sker dagligen via SchoolSoft innan kl. 08.30

Skolledning
Namn Mentor i Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Aurora Gabrielsson Rektor, Leg. lärare Fr, Eng aurora.gabrielsson@theagrundskola.se 070-000 99 28
Vicki Gakiou 7A Bitr. rektor, Leg. lärare Sh, Rel vicki.gakiou@theagrundskola.se 0704-54 12 73
Agneta Stålhandske Skolvärdinna agneta.stalhandske@theagrundskola.se
Lärare
Namn Mentor i Ämne/Befattning Mejladress
Andreas Landgren 7B Leg. lärare. Ma, Sh. Förstelärare andreas.landgren@theagrundskola.se 070-166 07 08
Anne Ekblom 8B Leg. lärare Sl, Bd. Förstelärare anne.ekblom@theagrundskola.se 070-166 07 08
August Flensburg 9A Lärare. Eng, Hi august.flensburg@theagrundskola.se 070-454 12 73
Jenny Brunes 9A Leg. lärare. Idh jenny.brunes@theagrundskola.se 073-539 20 12
Jolanta Nowodzinska 9B Leg. lärare. Ke jolanta.nowodzinska@theagrundskola.se 070-166 07 08
Sandra Grundström 8A Leg. lärare. Sv, Ret sandra.grundström@theagrundskola.se 070-454 12 73
Lia Kinell Leg. lärare. Ty, Sv lia.kinell@theagrundskola.se 070-454 12 73
Linda Holmqvist 7A Leg. lärare. Sv linda.holmqvist@theagrundskola 0701-66 07 08
Krister Pontvik 7B Lärare. Mu, Sp Krister.Pontvik@theagrundskola.se 070-454 12 73
Alexander Antonisen 8A Lärare. Eng, Rel, Ret alexander.antonisen@theagrundskola.se 070-000 99 28
Filip Åkerman 8B Leg. lärare. Ma filip.akerman@theagrundskola.se 070-166 07 08
Rana Salem 9B Läraren Idh, HK rana.salem@theagrundskola.se
Elevhälsa
Namn Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Staffan Fladvad Skolpsykolog
Eva Blomqvist Håkansson Skolläkare
Maria Samuelsson Skolsköterska maria.samuelsson@theagrundskola.se
Resurspedagoger/ SYV
Namn Ämne/Befattning Mejladress Telefon
Christian Johannisson Resurspedagog christian.johannisson@theagrundskola.se
Daniel Hailemariam Studie- och yrkesvägledare daniel@hailemariamconsulting.com 073-776 24 07